Genel

GSB “Gençlik Projeleri Destek Programı” çerçevesinde 20 bin lira hibe veriyor.

GENÇLİK PROJELERİ DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA, ÜNİVERSİTE – GENÇLİK TOPLULUKLARI İLE RESMİ ORTAÖÄžRETİM KURUMLARI (LİSE) – GENÇLİK GRUPLARINA YÖNELİK PROJE TEKLİF ÇAÄžRISINA ÇIKILMIŞTIR


Bakanlığımız tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje teklif çağrısına (2018 – I Özel Çağrı) çıkılmıştır.


Programa, Üniversitelerde Gençlik Toplulukları, resmi ortaöğretim kurumlarında Gençlik Grupları proje teklifinde bulunabilecektir.


Program kapsamında Sağlıklı Yaşam ve Spor, Kültür ve Sanat ve Yenilikçi Fikirler alanlarında sunulan projelere 5.000 TL – 20.000 TL arasında mali destek verilmesi planlanmaktadır.


Proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi (https://gpdp.gsb.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. 


Proje başvuruları 09 Nisan 2018 tarihinde saat 09.00’da başlayacak ve başvurular 23 Nisan 2018 tarihi saat 24.00’e kadar alınacak olup, Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi başvuru başlangıç tarihine kadar kapalı olacaktır.


Proje başvurusu yapılabilmesi için öncelikle proje koordinatörünün e-devlet sistemine kayıt olması gerekmektedir. 
Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacaktır.


Başvuru formu ve ekleri, başvuru aşamasında elden ya da posta yoluyla Bakanlığa ayrıca teslim edilmeyecektir. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecektir.


Proje teklif çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, proje desteğinin alt ve üst limitleri, talep edilen belgeler ve Programa ilişkin diğer hususlar Program Kılavuzu’nda yer almaktadır. 


Proje teklifleri hazırlanmadan ve başvuru yapılmadan önce söz konusu Program Kılavuzu’nun dikkatle incelenmesi önerilmektedir. 


Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 


İletişim Bilgileri

Adres : Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 Altındağ/ ANKARA

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir