SSL sertifikasına sahip olmayan siteler gösterilmeyecek! Comodo, Sectigo

Eğer kurumsal bir şirket iseniz veya en azından bir web siteniz var ise bu video sizi yakından ilgilendiriyor. Hatta internet ortamında alışveriş yapıyor olmanız dahi bunun için yeter!


Dünyanın en büyük ticari Sertifika Yetkilisi ve web güvenlik çözümleri lideri Comodo CA, Sectigo ünvanıyla yeniden markalaşmaya gittiğini duyurdu. Şirket, Comodo Grubu’nun elinden çıkarılıp Francisco Partners tarafından satın alındı. Piyasada yaşanabilecek karışıklığın olabildiğince önüne geçmek ve çözüm yelpazesini ve yönünü daha iyi temsil etmek için yeni adını açıkladı.


Ebette bir şirket başka bir şirketi satın alır veya şirketler markalaşmaya, değişikliklere gidebilir bu gayet doğal bir durum diyebilirsiniz. Bende sizinle aynı fikirdeyim,  fakat burada bizi ilgilendiren bir girişimcinin içimizden biri olması… Evet yanlış duymadınız içimizden birinden bahsetmek istiyorum. Melih ABDULHAYOĞLU comodonun sahibi,… idi. İnternet güvenliğinde dünyanın en büyük firmaları listesinde ilk 10’a giren comodo neden satıldı?


SSL (Secure Sockets Layer) Güvenli yuva katmanı, web sitelere giriş esnasında tarayıcıların sol üst taraflarında gözüken güvenli yazısıdır, ama işleyiş bundan ibaret değil… Örneğin bir web site sahibi iseniz ve google nezdinde sitenizin değerli olmasını istiyorsanız güvenli bir bağlantı edinmek zorundasınız, en azından artık edinmek zorundasınız, çünkü her ne kadar tarihi belli olmasa da google arama motoru getirdiği ve daha ileriye dönük getireceği yeni düzenlemeler ile web sitenizin ssl sertifikası olup olmadığına bakarak sizi arama sonuçlarında gösterecek, bu elbette ki prestij sahibi olan kişi/kurumlar için olması gereken biz özellik olacak.Bir diğer işleyişi ise alışveriş yaptığınız bir web sitenin kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz formlarda şifreleyerek karşı tarafa aktarması, böylece güven içinde alışverişi yapmanızı sağlar.

Sectigo, şirketin çözüm ve hizmetlerini çekirdek TLS/SSL dijital sertifika işinin ötesine taşımaya başladı ve ilgili standart kuruluşlarıyla çalışmaya devam ediyor. IoT Yöneticisi – Endüstriyel otomasyon, tıbbi cihazlar, otomotiv, telekomünikasyon, akıllı şehirler/ akıllı binalar ve tüketici elektroniği gibi çeşitli endüstri ve uygulamalara hizmet veren güçlü PKI dijital kimliğiyle siber saldırılara karşı aygıtları ve ağları savunmak için IoT aygıt güvenlik platformunu başlattı.

Sertifika Yöneticisi, tüm kurumsal sertifika gereksinimlerini tek bir arayüzden yönetmek için gelişmiş özellikler yayınladı.

Bunlar ; SSL satıcıları tarafından düzenlenen sertifikaların otomatik olarak keşfedilmesi ve uyarlanması, Active Directory Sertifika Hizmetleri, otomatik kayıt ve Genel SSL, Özel SSL yönetici kontrolü altında yenilemeler, kullanıcı, mobil aygıt, SMIME ve IoT sertifikaları gibi özellikler.

CodeGuard,  Web sitesi bakımı, yedekleme ve felaket kurtarma alanında global lider olan CodeGuard şirketini satın aldı. Markasını koruyan CodeGuard, satın almadan beri uluslararası talebi karşılamak için şirketi EMEA ve APAC’ta altı noktaya genişletti ve yüzde 100 yıllık büyüme görmeyi bekliyor.

Standartlar Liderliği, WiMAX Forum, GSMA, Zigbee, OCF ve Ortak Girişim – Silikon Vadisi’nden sektör standartlarını yükseltmek için küresel sektör üyelikleri kurdu.

Sectigo, satın alındığı tarihten bu yana, Roseland,NJ’de yeni bir kurumsal merkez ve yeni Ar-Ge ve kalite güvence imkanlarına yer vermek ve on beş farklı dilde hizmet sunmak için Ottawa, Kanada’da yeni bir geliştirme merkezi açtı. Şirket, küresel çaptaki ofislerindeki çalışan sayısını % 17 artırdı, liderlik ekibine sektörün deneyimli isimlerini ekleyerek, 230 çalışanı geçti.

Sectigo, yeniden markalaşma süreci kapsamında, her ölçekteki işletmenin tam SSL sertifikaları yelpazesi dahil olmak üzere iş güvenliği ürünlerini rahatlıkla satın alabileceği yeni web özellikleri sunmak için önemli teknolojik yatırımlar yaptı. Şirketin yeni amiral gemisi sitesi Sectigo.com sezgisel navigasyon, akıcı ödeme, ödeme seçenekleri paketi, geniş ürün ve hizmet bilgileri yelpazesi ve daha iyi çevrimiçi destek ile daha modern bir deneyim sunuyor. 

20 yılı aşkın bir süredir küresel çapta işletmelerin güvendiği en büyük ticari Sertifika Yetkilisi olan, 200’den fazla ülkede 100 milyondan fazla SSL sertifikası vermiş olan Sectigo, günümüzün dijital ortamını korumaya yönelik artan ihtiyaçları karşılamak için kanıtlanmış performansa ve deneyime sahiptir. Sectigo resmi partneri olan Kodcenter’ı www.kodcenter.com ziyaret ederek ihtiyacınız olan ssl sertifikasına hemen sahip olabilirsiniz.

CA=Company Abbreviation

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.